Filtera på:




StyrelseAkademiens medlemskap

Ett medlemskap i StyrelseAkademien kan skapa nya möjligheter för både dig och din verksamhet.

 

Som medlem erbjuds du kunskapshöjande utbildningar, aktiviteter och får tillgång till vårt breda nätverk. Vi delar med oss av vår kunskap, bland annat via Kunskapsbanken, och i medlemstidningen Professionellt Styrelsearbete. Dessutom får du medlemspriser på utbildningar och tjänster.

 

Som medlem får du:

 

 

 

Medlemspriser: Du får medlemspriser på utbildningar, kurser, seminarier, utvald styrelselitteratur och olika tjänster som underlättar styrelsearbetet.

REGISTRERA

TOTALT   1 365 SEK
  Moms 25% 235 SEK
  Att betala (medlem) 1 600 SEK
villkoren

KONTAKTA OSS

HITTA LOKAL KONTAKT?

VÄLJ ETT ÄMNE

KONTAKT VÄSTernorrland

vasternorrland(@)styrelseakademien.se
060-17 18 80 (Handelskammaren Mittsverige)
 

ADRESS

StyrelseAkademien Västernorrland
c/o Handelskammaren Mittsverige
Storgatan 23
852 30 Sundsvall

DOKUMENT

  • Uppdateras löpande

Sociala Medier

StyrelseAkademiens Facebook
StyrelseAkademiens LinkedIn

VÄGEN TILL EN VÄRDESKAPANDE STYRELSE

StyrelseAkademien Västernorrland är en aktiv förening i vilken vi träffas varje månad, vanligtvis i Sundvall för avstämningar, erfarenhetsutbyten och med ambition att förbättra styrelsearbetet i Västernorrland. Vi arrangerar i samband med detta månatligen styrelsekaféer vilka är öppna för alla.

Vår ambition är att avdramatisera styrelsearbetet och välkomnar alla med intresse för bolagsstyrning, oavsett ålder. Du hittar oss på sociala medier under Styrelseakademien Västernorrland. 

Vem vet, kanske kan vi inspirera dig till att ta första steget mot en extern styrelse? Eller att söka ett styrelseuppdrag? Här ges möjligheter att utvecklas inom ett mycket intressant område som vi tror kommer göra stor skillnad för framtiden. 

Välkommen till oss!

Ulf Rautila
Ordförande i StyrelseAkademien Västernorrland 

Ulf Rautila

ulf.rautila@rakapuckar.se
Ordförande

Tommy Granström

tommygranstrom@hotmail.com
Ledamot

Magdalena Persson

magdalena.persson@maqs.com
Ledamot

Fredrik Jonasson

fredrik.jonasson@itsakerhetsbolaget.se
Ledamot

Leif Johanson

leffegeorg@gmail.com
Ledamot

Ewa Sandeheim

ewa.sandeheim@bizmaker.se
Ledamot

Susanna Koivuranta

susanna.k@pkgroup.se
Ledamot

Ulrika Widmark Norberg

ulrica.widmark@gmail.com
Ledamot

Valberedning

Lizze-Lott Bergman, sammankallande llbergman@deloitte.se
Michael Berggren, michael.berggren@stadsbron.se
Inger Nordqvist, inger.nordqvist@sixtenconsulting.se
Lar Johansson, lars.johansson@danskebank.se

 

 

Nationella partners: